Skip Navigation LinksBus-Services

Otobüs Servisleri

Kent-Kampüs özelliğinde olan üniversitemiz, öğrencilerimizin %60’ının kentin değişik bölgelerinde yaşam sürdürmesi konusunu gözönüne alarak, ulaşım konusuna oldukça önem vermektedir. Öğrencilerimize, gerek kampüs içi ve gerekse kampüs dışı ulaşım hizmetleri ücretsiz olarak verilmektedir. Gelişmiş ulaşım filomuz, kentin değişik bölgelerine, yoğun noktalarda bütünleşik olmak üzere, 4 ayrı güzergah hattı üzerinden servis vermektedir. Ayrıca, kampüs içerisinde, yurtlar bölgesi ile birimler arasında, ders saatlerine uygun olarak ve devamlı olarak seyir yapan kampüs içi ring servislerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerin akademik faaliyetlerine olduğu kadar, tanıtım ve sosyal sorumluluk çerçevesinde yapacakları gezilere de ulaşım hizmetleri sağlanmaktadır. 

Servis Güzergahları

Güzergah AdıGüzergah
Güzergah 1 Salamis Yolu(DAÜ - Sosyal Konutlar Yolu - Sakarya Sulu Çember - Gazimağusa Çember - Sakarya Sulu Çember - DAÜ)
Güzergah 2
Maraş(DAÜ - Gazimağusa Mahkeme Yolu - Maraş Bölgesi - Larnaka Yolu - Gazimağusa - Çember - Lefkoşa Yolu-DAÜ)
Güzergah 3
DAÜ Deniz Tesisleri (DAÜ - DAÜ Deniz Tesisleri)
Güzergah 4
Orduevi (DAÜ - Sosyal Konutlar Yolu - Sakarya Sulu Çember - Liman Yolu - Orduevi - Gazimağusa Çember - Sakarya Sulu Çember - DAÜ)
Güzergah 5
lefkoşa Yolu (DAÜ - Lerfkoşa Yolu - Gazimağusa Çember - Lefkoşa Yolu- DAÜ)
    

Kampüs içi Ring Servisleri : DAÜ Kampüs içi ring servisleri saatte bir veya yoğun saatlerde ise birden fazla tur yapmaktadır. (Marmara Yurdu ve Yurtlar Bölgesi - Turizm Fakültesi - Jimmis - Sabancı Yurdu. Güney Kampusteki: Yurtlar Bölgesi - İngilizce Hazırlık Okulu- Eczacılık Fakültesi - Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi.)

Servis saatleri ile ilgili güncel değişiklikler için duyuruları kontrol edebilirsiniz.
04 Temmuz – 13 Eylül 2024 tarihleri arasında yer alan 2023-24 Akademik Yılı Yaz Dönemi süresince Hat 1,2,3,5 Gazimağusa Şehir otobüs servisleri ve Kampüs içi ring servisleri aşağıda belirtilen program dahilinde yapılacaktır. 

2024 Yaz Dönemi Otobüs Servisleri 


DAÜ Web Siteleri